Separacje

Kancelaria świadczy w szczególności następujące usługi:
- udzielanie porad prawnych,
- sporządzanie pozwu o separację,
- sporządzanie odpowiedzi na pozew o separację,
- reprezentowanie przed sądem w sprawach o separację.

Separacja jest rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn, najczęściej religijnych, nie chcą rozwodu.
Orzeczenie separacji przez sąd jest możliwe, jeśli między małżonkami nastąpił zupełny rozkład pożycia (nie musi być trwały). Sąd nie może orzec separacji, jeżeli wskutek niej miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie separacji byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. W wyroku orzekającym separację sąd zamieszcza również rozstrzygnięcie w przedmiocie: władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi małżonków, kontaktach rodziców z ich małoletnimi dziećmi, wysokości, w jakiej każde z małżonków jest zobowiązane do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania małoletnich dzieci, sposobie korzystania przez małżonków ze wspólnie zajmowanego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania po separacji.
Skutki separacji, zbliżone są do skutków rozwodu, z tą różnicą, iż separacja nie pozwala na zawarcie nowego małżeństwa, ani na powrót do nazwiska noszonego przed małżeństwem.

 

Radca prawny Łódź Aleksandra Kubat świadczy usługi, porady i pomoc prawną w zakresie separacji małżeńskiej dla mieszkańców Łodzi i okolicznych miejscowości, m.in: Kolszuki, Brzeziny, Pabianice, Konstantynów Łodzki, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Stryków, Tuszyn, Rzgów.


Radca Prawny Łódź Aleksandra Kubat

odpowie na Państwa pytania i wątpliwości pod poniższym numerem telefonu i adresem mailowym:

 

tel. 602-101-317

e-mail: kancelaria@radca-prawny-lodz.pl